Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahada görev yapan personeline hayat boyu öğrenme kapsamında ‘Sahipsiz Hayvanlara Yaklaşma ve Müdahale Teknikleri’ isimli eğitim programı başlattı. Eğitimde, Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Avukat Dilruba Uslu, ‘Hayvan Hakları Kanunu ve Personelin Yasal Sorumlulukları ile ilgili önemli paylaşımlarda bulundu. Eğitim süresince ‘Hayvanlara Yaklaşma’, ‘Müdahale Teknikleri’, ‘Hayvanların Bakım ve Beslenmesi’, ‘Hayvan Hakları Kanunu ve Yasal Yükümlülükler’, ‘Halk Sağlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar’ konuları anlatılacak ve katılımcılara sertifika verilecektir.