İYİ Parti’den İstifa Eden Adnan Beker: “İkinci Turda Oyumu Erdoğan’a Verdim”

İYİ Parti’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, katıldığı bir televizyon programında 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta kime oy verdiğini açıkladı.

Ankara Miiletvekili Adnan Beker, İYİ Parti’den istifa etmişti.

TV100 ekranlarına çıkan Adnan Beker, kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Altı siyasi partinin bir araya gelerek kurduğu ittifak hakkında konuşan Beker, “Yarım saat yalvardım, biz o masaya oturmayalım dedim. Biz o masaya oturmasaydık bizim milletvekili sayımız 90’dı” dedi.

Kendisine yöneltilen, “Seçimlerde kime oy verdiniz?” sorusuna cevap olarak Adnan Beker, “Kemal Bey’e oy vermedim. Oy da istemedim. 14 Mayıs’ta oy kullanmadım, 28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim. Kime vereyim başka bir aday yok ki” ifadelerini kullandı.

Adnan Beker’in kime oy verdiğini açıkladığı anlar böyle kaydedildi ⬇️

Adnan Beker, İYİ Parti Sakarya Miiletvekili Ümit Dikbayır hakkında konuştu. Beker, “Ümit Dikbayır ile ilgili taciz konusu çıktı. 4 sene önce güya birini taciz etmiş. Ortada taciz yok, banka hesapları yok. Dikbayır’ın ailesiyle ailecek görüşürüz. Ben hanımının ağladığını gördüm. Sen bunu dediğin gün benim olayım partide bitti. Ümit Dikbayır’a yapılan iftiradır” dedi.

Kendisi hakkında, “Devletten ihale aldı” iddialarına cevap veren Adnan Beker, “Ben siyasete girene kadar Ankara’nın en hayırsever iş adamlarından birisiydim. Ne zaman siyasete girdim çok oy aldım söylenmedik iftira kalmadı. Devletle olan işimi kanıtlayan bir tane kâğıt koysunlar milletvekilliğinden istifa ederim. Devletten hiçbir ihale almadım” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x