Threads video indirme nasıl yapılır?

2023 yılında Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi tarafından çıkarılan Threads, Twitter rakibi bir sosyal medya uygulaması olarak kullanıma sunuldu. Adından sıkça söz ettiren platform, Instagram’ın gücünü arkasına alarak önemli seviyede bir büyüme gösterdi.

Akabinde kullanıcılar, hoşuna gittikleri bir videoyu nasıl indirebileceklerini merak ediyor. Bizler de bu içeriğimizde sizler için “Threads platformunda video indirme nasıl yapılır?” sorusunu cevaplandırdık.

Threads video indirme nasıl yapılır? (Adım adım)

Threads’de rakip platformda olduğu gibi bir metin, video veya görsel paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bununla beraber sevdiğiniz hesapları takip edebilirken, aynı zamanda takipçileriniz de olabilir. Bu ve bunun gibi temel özellikler olduğu için uygulama oldukça rekabetçi görüldü.

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi kullanıcılar, sevdikleri videoları indirmek isteyebiliyorlar. Bu noktada, uygulamada ne yazık ki dahili bir özellik yok. Fakat video indirmek için çeşitli web sitelerinden yardım alabilirsiniz. Bizler de bu şekilde anlatacağız.

Threads üzerinden video indirebilmek için şu adımları takip edin;

  • Adım 1: Threads uygulamasını açın.
  • Adım 2: İndirmek istediğiniz videolu gönderinin bağlantısını kopyalayın.
    • Gönderinin altındaki seçeneklerden Paylaşma anlamına gelen kağıttan uçak simgesine tıklayın.
    • Bağlantıyı kopyala butonuna tıklayın.
  • Adım 3: Buraya tıklayarak Threads video indirme web sitesine ulaşın.
  • Adım 4: Kopyaladığınız gönderi bağlantısını sayfadaki metin kutusuna yapıştırın.
  • Adım 5: İndir butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.
  • Adım 6: Dilediğiniz indirme seçeneğine tıklayarak videoyu cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Threads platformuna dahili video indirme seçeneğinin gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Fakat kullanıcıların bu özelliğe ihtiyaç duyduğu bir gerçek. Ancak uygulamada mutlaka olması gereken ancak olmayan bir takım özelliklerin de olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yani Meta, video indirme seçeneği yerine söz konusu daha önemli özelliklere odaklanıyor olabilir. Sonuç olarak, şimdilik beklemekten başka yapılabilecek başka bir şey yok. Video indirmek için çeşitli web sitelerine başvurmak zorundayız.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Threads platformunu nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ShiftDelete.net Threads profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x