Xbox Konsol Satışları Starfield Sayesinde Uçtu Gitti!

2023’ün en çok beklenen oyunlarından birisi olan Starfield, çıktığı günden bu yana deliler gibi oynanıyor diyebiliriz. Haliyle yayınlanan bazı istatistik bilgilerine göre oyun, Xbox konsollarının satışı arttırmış durumda.

Kaynak: https://www.gamesindustry.biz/xbox-se…

Starfield 6 Eylül’de çıkmıştı.

Bethesda’nın uzaylar arası bu yeni RPG oyunu, senenin en çok beklenen oyunları arasında yer alıyordu. Çıktığı günden bu yana kimisi tarafından çok sevilirken kimisi tarafından ise pek beğenilmeyen Starfield, istatistik bilgilerine göre konsollarda daha iyi çalışıyor.

PC tarafında optimizasyon sorunları mevcut.

Oyunun PC sürümünde yaşanan optimizasyon sorunları, özellikle Avrupa ülkelerinde konsol satışlarını arttırmış durumda. Uluslararası pazarlama şirketi GfK’nın yayınladığı verilere göre, Xbox Series X ve S satışlarında patlama yaşanıyor.

Starfield sonrası konsollardaki bu satış yüzleri güldürüyor.

Starfield’ın çıkışıyla birlikte piyasaya sürülen Xbox Series 1 TB cihazların satışında yükselme olduğu söyleniyor. Oyuncular, Xbox konsollarında sorunsuz bir şekilde oyunu oynayabilmek adına adeta mağazalara akın ediyor.

En çok ise Birleşik Krallık dolaylarında artış var.

GfK’nın yayınladığı rapora göre Birleşik Krallık içerisinde Microsoft konsollarının ve Game Pass satışlarının zirveye ulaştığı görülebiliyor. Ülkemizde pek bi’ pahalı olan bu konsollarda sizde Starfield oynamak ister miydiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x